..

Mrs. Daphne Storytime

Kurucumuz Şule Koçoğlu Ünal, 2012 yılından bu yana, Amerikan kütüphanelerinde çocuklarıyla tecrübe ettiği “Storytelling (Hikaye Anlatıcılığı)” sistemini Türkiye’de uygulamaya başlamıştır. Bu vesile ile “Mrs. Daphne Storytime” markasını oluşturmuştur.

Gönüllü olarak yürüttüğü bu projeleri Halk Kütüphanelerinde ve sanat bienallerinde çocuklarla paylaşmıştır. Kitapların dekorlarıyla beraber kuklalarını yapmak suretiyle çocukların kitapları yaşayarak interaktif bir şekilde İngilizceyi sevmelerini ve tecrübe etmelerini teşvik etmektedir. Hayal gücü ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyerek çoklu- zeka tabanlı bir İngilizce öğrenimi gerçekleştirmektedir. 

Bu proje, çocukların kütüphane alışkanlığı edinmelerini sağlarken, onlara kitapları dekorlarıyla görerek ve dokunarak yaşamalarına olanak sağlamaktadır. Bir şarkı, bir kitap ve bir aktivite ile pekiştirilen konular küçük yaş grubunun sıkılmadan ilgili konuyla ilgili kelime haznesi edinmesini de desteklemektedir. Anaokulu döneminden başlayarak ilkokul 3. Sınıfa kadar olan yaş gruplarında etkin bir yöntemdir. Okula özel müfredatlaştırma hizmetimiz bulunmaktadır. 

Bugüne kadar, çeşitli Halk kütüphanelerinde, 3B Anaokulu, TED Atakent, Maya İncek, Maya Oran, Kültür Koleji Ataköy ve Gençlik ve Sanat Bienallerinde çocuklarla buluşmuş olan Mrs. Daphne Storytime markamızın İngilizce Metodoloji olarak kabul görmesi için gerekli akademik çalışmaları da başlatmış bulunuyoruz.