..

Lise Temsilcilikleri

ICE Inc. Léman Manhattan, New York Amerika K-12 Okulu’nun Türkiye’deki Tek temsilcisidir.  Léman Manhattan, kökleri 60 yıllık ayrıcalıklı akademik başarıya dayanan, evrensel temeller üzerine kurulu eğitim felsefesi ile adını aldığı ve kardeş okulu olan, 1960 yılında Versoix, İsviçre’de kurulmuş Collège du Léman’dan esinlenmiştir. Dünya’nın en prestijli okulları arasında yer alan Collège du Léman, uluslararası gündüzlü ve yatılı 100 farklı milliyetten 2,000 öğrenciye Cenevre Gölü kıyısındaki kampüsünde masalsı bir ortamda eğitim sunmaktadır.  

Léman Manhattan, 2005’te New York Şehri’nin kalbinde çapraz evrensel kültür anlayışı ile kişiselleştirilmiş öğrenmeyi ve yaratıcılığı öngören sistem içerisinde, New York K-12 bağımsız okul yerleşimine yeni bir vizyon getirmek üzere kurulmuştur. Tarihimiz boyunca, yalnızca akademik başarı, mükemmelliyetçi eğitim ve uluslararası farklılıklar üzerine kurulu değil aynı zamanda kapısından okula adım atıldığında içten sıcaklığı hissettirecek güçlü bir okul camiası yaratmış bulunmaktayız.

Léman Manhattan, anaokulundan lise son seviyesine kadar, öğrencilerde yüksek hedefler oluşturmak üzere, zorlu bir Akademik Program sunarak IB Eğitimi veren bir Dünya okuludur. Öğrencilerine, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmeleri için; bilgi, özgüven ve ihtiyaçları olan akıcılığı veren bir sistem üzerine kurulmuştur.